Eurocutter model SP - zalety  

You Tube EUROCUTTER - video prezentacja
Eurocutter SP - zalety
 1. Wzmocniony, odporny na wyboczenia korpus poziomowany na sześciu stopkach. Redukuje drgania i zwiększa precyzję cięcia do maksimum.
 2. Klasyczna i obdarzona dużą mocą technologia napędu noża oparta na przekładni ślimakowej i sprzęgle hydraulicznym.
 3. Żeliwny korpus stołu głównego i stołów bocznych jest chromowany i wyposażony w dysze powietrzne. Wyjątkowo duże stoły boczne - dla szerokości cięcia od 1150 mm w formacie 1000 x 750 mm.
 4. Sprawna, bezpieczna i nieskomplikowana wymiana noża od przodu. Krótki czas nastawów i maksymalnie wydłużony czas zużycia noża, dzięki metodom podnoszenia i urządzeniu regulującemu.
 5. Szybkie wypychanie szpalty noża na stole.
 6. Zdalne sterowanie, monitorowanie na odległość.
 7. Przejrzyście rozplanowane: monitor, panel operatora z klawiaturą z wbudowanym sterowaniem wskaźnikiem oraz balansem do precyzyjnej regulacji siodełka, wszystko jest usytuowane na wysokości wzroku.
 8. TFT-LCD Ekran Dotykowy Wielkości 15“ dla wersji Touch Screen Monitor - menu w języku polskim.
 9. Maksymalne bezpieczeństwo - Standardowy pakiet bezpieczeństwa obejmuje 25-kanałowy system fotokomórek oraz w pełni osłonięty zamknięty i elektrycznie zabezpieczony tylny stół, urządzenie zabezpieczające docisk, oburęczne zwalnianie cięcia z opóźnianiem i kolejnymi cięciami, przyrząd do wyrównywania.
 10. Organizacja produkcji: kieszeń na arkusze produkcyjne i powiększająca się szuflada pod bocznymi stołami.
 11. Pompa WESSEL dla hydraulicznego docisku belki nożowej (duże zdjęcie) oraz prowadzenie siodełka za pośrednictwem śruby pociągowej z gwintem łożyskowanym tocznie oraz przez obustronne prowadnice liniowe (małe zdjęcie). 
 12. Precyzyjne łożysko toczne kulkowe z serwomotorem, automatyczna regulacja prędkości przez kontrolę prędkości siodełka. POTRÓJNE PROWADZENIE.
 13. Pełna osłona tylnego stołu z seryjną, elektronicznie zabezpieczoną otwieraną pokrywą dla czyszczenia stołu oraz tylnej strony noża.
krajarka przystosowana do:
CIP-4 JDF
Konsorcjum CIP4 to międzynarodowa organizacja zrzeszająca środowisko firm i organizacji działających w sektorze przemysłu poligraficznego. Celem CIP4 (International Cooperation for the Integration of Processes in Prepress, Press and Postpress) jest zintegrowanie wszystkich działań prowadzonych w ramach produkcji poligraficznej. Organizacja zajmuje się głównie rozwojem i promocją stworzonego przez siebie standardu wymiany danych Job Definition Format – JDF.
Standard Job Definition Format zapewnia zgodność operacyjną systemów różnych producentów i łączność między działami firm oraz ich partnerami i klientami. Kupując produkty zgodne ze standardem CIP4 JDF można być pewnym, że będą się one bezproblemowo komunikować, bez względu na producenta. Standard ten ułatwia konfigurację i gwarantuje długoterminową współpracę. (www.infosystems.pl)

Najwyższe normy standardów - korpus i stoły z obrabiarek CNC


Krajarka EUROCUTTER SP o długości cięcia od 800 do 1760 mm, to najnowsza myśl techniczna niemieckiej firmy MZE. Nad wszystkimi elementami konstrukcji maszyny pracowali najlepsi inżynierowie tej firmy. Dziesiątki lat doświadczeń w projektowaniu i budowaniu maszyn i tym razem dało zaskakujący wszystkich konkurentów końcowy efekt ich pracy. Krajarka EUROCUTTER model SP spełnia bowiem wszystkie najwyższe normy standardów, wymuszone przez najbardziej wymagających specjalistów w dziedzinie maszyn tnących. Korpus krajarki to monolityczna konstrukcja o ciężarze większym o około 20% od konkurencyjnych maszyn w tym segmencie. Wszystkie elementy mechaniczne krajarki EUROCUTTER, korpus oraz stoły obrabiane są na wysokiej klasy frezarkach firmy SORALUCE sterowanych w systemie CNC (Computerized Numerical Control) i przechodzą przez bardzo rygorystyczną kontrolę. Frezarki SORALUCE wykorzystywane są do produkcji korpusów maszyn i urządzeń najwyższej klasy przez największe firmy na świecie.

soraluce soraluce soraluce
frezarka SORALUCE

Szybkie poziomowanie korpusu


Podstawa korpusu mocowana jest na sześciu stopach z bardzo szybką regulacją. Takie rozwiązanie pozwala wypoziomować korpus krajarki dosłownie w KILKA MINUT ! W innych modelach krajarek poziomowanie korpusu nadal odbywa się tzw. techniką "podkładania kartoników".

Nowoczesne rozwiązania - gładki stół bez szczeliny w środku

eurocutter siodełko

Element konstrukcji mocowania i prowadzenia siodełka


Tylny stół powietrzny – pomimo dolnego układu prowadzenia siodełka – NIE POSIADA żadnych szczelin i taśm prowadzących, jak to ma miejsce w innych krajarkach  o przestarzałej konstrukcji stołu. 

Perfekcja prowadzenia siodełka

elementy prowadzenia siodełka siodełko obejmuje stół

EUROCUTTER
EUROCUTTER
umocowanie śruby pociągowej siodełka (zdjęcie z montażu maszyny w drukarni SERIKON) system ramy dla układu prowadzenia siodełka (zdjęcie z instalacji maszyny w drukarni BETMOR)

EUROCUTTER
Prowadnica BOCZNEGO PROWADZENIA SIODEŁKA - z podwójnym wycięciem

E
lement maszyny - w którym zamocowane jest aluminiowe siodełko - obejmuje cały stół i prowadzony jest na dwóch bocznych prowadnicach oraz głównej śrubie umocowanej w jego DOLNEJ obejmie. Główna śruba pociągowa posiada gwint toczno-kulkowy a wszystko sterowane jest przez serwomotor. Takie rozwiązanie zapewnia wręcz idealne ustawienie siodełka, które posiada dodatkowo trzy punkty regulacji. Pozycjonowanie siodełka odbywa się łagodnie, szybko (300 mm/sek.) i pozwala osiągnąć precyzję cięcia mierzoną w 1/100 mm. Jego programowalne nachylenie zwiększa komfort ustawień.

Komfort i bezpieczeństwo pracy

EUROCUTTER SP2
Rama siodełka dla potrójnego prowadzenia
EUROCUTTER SP2
Przesuwana osłona tylnego stołu z czujnikami bezpieczeństwa

Masywne, poszerzane boczne stoły żeliwne w standardzie nie pozostawiają nic do życzenia. Dolne wsporniki zapewniają im stabilność i odporność na przeciążenia. Tylny stół zabezpieczony jest unikatową, szczelną osłoną o aluminiowej konstrukcji wypełnionej mocnym tworzywem z pleksi. Osłony otwierane z obu stron stołu są dodatkowo wyposażone w czujniki bezpieczeństwa.

System sterowania, wizualizacji i wprowadzania danych

Monitor SP2

Kolorowy Monitor TFT-LCD - oprogramowanie EUROCUT z pełną wizualizacją dla komputerowego systemu sterowania PLC - WINDOWS CE Oprogramowanie EUROCUT OFFICE dla wprowadzania danych do maszyny (zdjęcie poglądowe ze stoiska MTP POLIGRAFIA 2009)

Za obsługę i wizualizację całego systemu programowania cięcia odpowiada Przemysłowy Komputer PLC WINDOWS CE z oprogramowaniem EUROCUT z pełną wizualizacją. Krajarka może również komunikować się z CIP-4. Wszystko wyświetlane jest na kolorowym monitorze TFT-LCD o przekątnej od 10,4”, przez 15” do 18,5”. Niemal nieograniczona liczba programów, menu w języku polskim to standard w krajarkach EUROCUTTER SP MONITOR. Maszynę można również obsługiwać przy pomocy dotykowych monitorów o wszystkich powyżej podanych przekątnych.

Dzięki wejściom USB i programowi EUROCUT OFFICE, w bardzo szybki i łatwy sposób wprowadza się nowe dane do komputera krajarki
(dane można wprowadzać do komputera PLC w maszynie bezpośrednio z innego komputera za pomocą kabla, nośnika PenDrive lub urządzenia Bluetooth), a przy użyciu modemu pracownik serwisu fabrycznego może monitorować maszynę na każdym krańcu kuli ziemskiej.
   

Precyzja cięcia /TrimCut/ i docisku

TrimCut EUROCUTTER
TrimCut EUROCUTTER
TrimCut  -  dolne odprowadzanie ścinek TrimCut  -  górne  odprowadzenie
TrimCut EUROCUTTER
System TrimCut dla automatycznego odprowadzania ścinek
Optymalizacja cięcia i programowalna siła nacisku

Docisk belki posiada programowalną siłę nacisku. Siła nacisku na system zaworów, korygowana jest elektronicznie i może być zaprogramowana dla każdego kroku cięcia oddzielnie. Docisk posiada również optymalizację cięcia (belka przy powrocie zatrzymuje się tuż nad stosem), co w znacznym stopniu skraca czas pracy przy produkcji etykiet, wizytówek i innych powtarzalnych cieć. System TrimCut dla automatycznego odprowadzania ścinek pozwala na pełen komfort pracy.

Za cięcie odpowiada mocna konstrukcja belki nożowej z nożem HSS


W trakcie cięcia stoły powietrzne automatycznie się wyłączają. Standardowo siła ciśnienia podmuchu automatycznie dostosowuje się do ciężaru tnącego materiału. Dodatkowo w przednim stole można zainstalować odrębny system jego pracy. Wysokość stosu cięcia przy modelu 1150 to aż 165 mm, a siła nacisku mierzona w daN dochodzi do 4500 kg. Nieduży pobór mocy krajarek EUROCUTTER względem innych konkurencyjnych maszyn, to kolejne oszczędności.

Elektronika i hydraulika na najwyższym poziomie


EUROCUTTER EUROCUTTER
Elektronika SPS i OMRON Monitoring maszyny przez modem (służy do bezpośredniego połączenia i udostępnienia maszyny dla serwisu fabrycznego)
EUROCUTTER EUROCUTTER
Elektronika PILZ Hydraulika /pompa/ firmy WESSEL

Elektronika krajarki to produkty najbardziej renomowanych firm na świecie, takich jak: PILZ (moduł bezpieczeństwa), SPS i OMRON SchneiderTelemecanigue. Wszystkie elementy elektroniki są standardowe, produkowane od wielu lat i ogólnie dostępne - co w bardzo dużym stopniu obniża koszty dalszej eksploatacji. Po wieloletnim użytkowaniu maszyny nie zachodzi bowiem obawa o brak dostępu do elektroniki, gdyż w przeciwieństwie do innych maszyn nie są stosowane żadne tzw. "firmowane" płytki i układy scalone, których naprawa lub wymiana często bywa bardzo kosztowna. Hydrauliczny docisk ze smarowaniem to produkt firmy WESSEL. Za podawanie powietrza odpowiada kompresor SIEMENS. Jako wyposażenie dodatkowe można zamówić tłumik, która wygłusza pracę kompresora praktycznie do minimum. Tłumik przydaje się szczególnie wtedy, gdy krajarka pracuje w bardzo małym pomieszczeniu.

Najwyższe bezpieczeństwo pracy


Kurtyny bezpieczeństwa wyposażone są w najwyższej klasy system 25 kanałów fotokomórek firmy LEUZE.

Wygoda w eksploatacji  - szybko i sprawnie

Elementy windy do wymiany noża

System wypychania szpalty


Szpaltę noża można szybko wysunąć ze szczeliny stołu, dzięki prostemu urządzeniu służącemu do jej wypychania. Lekkiej konstrukcji winda i jej pełne wyposażenie w uchwyty, wkręty i klamry pozwala wymienić nóż w kilka minut.

MZE EUROCUTTER to wieloletnia tradycja w budowie szerokiej gamy urządzeń peryferyjnych dla automatycznych linii do cięcia, które w ogromnym stopniu dopełniają możliwości krajarek modelu SP.

POTRÓJNE PROWADZENIE SIODEŁKA

Pozycjonowanie siodełka odbywa się za pośrednictwem śruby pociągowej z gwintem łożyskowanym tocznie, która jest umieszczona pod stołem w konstrukcji obejmy siodełka. Dodatkowo na krawędziach stołu zastosowano system liniowych prowadnic bocznych, dodatkowo łożyskowanych.

Wysokiej jakości łożysko toczne z serwomotorem umieszczone w elemencie obejmy siodełka oraz podwójny system liniowych prowadnic bocznych zapewnia precyzyjne nastawianie żądanych wymiarów przy bardzo długim okresie użytkowania i gwarantuje dokładne ustawienie siodełka. Stół jest jednolitym odlewem, więc śruba oraz listwy boczne nie są narażona na zanieczyszczenie kurzem lub ścinkami papieru. Pełna osłona tylnego stołu z seryjną, elektrycznie zabezpieczoną otwieraną pokrywą czyszczenia tylnej strony noża i stołu to pełne bezpieczeństwo i komfort pracy.

Elementy potrójnego prowadzenia siodełka (kliknij aby powiększyć)

Elementy potrójnego prowadzenia siodełka    /    szybkie wypychanie szpalty

Wysokiej klasy obrabiarki SORALUCE korpusu i stołu krajarki

Zobacz także: